Polish Pri

  Nawigacja
Strona Główna
Kawiarenka
News
Artykuły
Galeria
Kontakt
  PolishPri
● Fanclub
● Team
● Przedsięwzięcia
● Bannery
  FTIsland
● O zespole
● Dyskografia
● Nagrody
  FTIsland Official
● Oficjalna strona
● Facebook
● YouTube (KR)
● YouTube (JP)
● Twitters
● Weibo
  Wytwórnie
● FNC Music (KR)
● Mnet Media (KR)
● AI Entertainment (JP)
● Warner Music Group (JP)
  My w sieci  O zespole

Członkowie od lewej: SeungHyun, JaeJin, MinHwan, HongKi, JongHunF.T Island (kor: 에프티 아일랜드) – zespół z Korei Południowej założony w 2007 roku przez F&C Music. Na całym świecie są znani jako wykonawcy muzyki „k-pop”, najpopularniejszego rodzaju muzyki wykonywanej w Korei Płd. Nazwa F.T Island jest skrótem od „Five Treasure Island”, co tłumaczy się jako „Wyspa pięciu skarbów”. Odnosi się to do pięciu członków zespołu, ponieważ każdy z nich jest inny, wyjątkowy. Oficjalnym kolorem zespołu jest słoneczny żółty. Fanclub zespołu nazywa się „Primadonna”, tak jak jeden z największych hitów kapeli. Fani zespołu noszą/posiadają żółte flagi jako „pentasticks”*.
*Niestety nigdy nie wiem o co w tym chodzi : <
Zespół zadebiutował 27 maja 2007 roku na scenie w Rolling Hall , gdzie odbył się ich pierwszy występ na Live House Melon-AX, Gwangjang-dong w Seulu.
Dnia 7 czerwca 2007 roku zespół zadebiutował z piosenką „Love Sick” z albumu „Cheerful Sensibility” w popularnym programie muzycznym „M!Countdown”.


F.T Triple – w 2009 roku trzech członków (JongHun, JaeJin i MinHwan) założyli podgrupę zespołu o nazwie FT Triple. JaeJin zajął się wokalem i grą na gitarze, MinHwan perkusją, a JongHun grą na pianinie. Ich pierwszy singiel „Love Letter” został wydany razem z albumem „Double Date”, jako druga część płyty, pt. „Two Date”.


A.N. Jell – zespół założony na potrzeby dramy pt. „You’re Beautiful”. HongKi (F.T Island) zajął się grą na perkusji, YongHwa (C.N.Blue) zajął się grą na gitarze, GeunSuk został wokalistą, a ShinHye zajęła się grą na klawiszach. Nagrali kilka utworów: „Promise” i „Still” (wykonane przez A.N. Jell i druga wersja śpiewana przez HongKi’ego), „Good Bye” i „What Do I Do” (wykonywane przez GeunSuk’a) oraz „Lovely Day” (wykonywane przez ShinHye).


Członkowie:

JongHun (Choi JongHun/JongHoon) – urodzony 7 marca 1990 roku w Korei Południowej. W zespole jest liderem. Gra także na gitarze oraz pianinie. Często pisze muzykę, którą później wraz z zespołem wykonują. Ma 178 cm wzrostu i waży ok. 60 kg. Ma grupę krwi A. Jego ksywa to Sexy JongHun. Boi się zwierząt.

HongKi (Lee HongKi/HongGi) – urodzony 2 marca 1990 roku w Korei Południowej. W zespole jest głównym wokalistom. Ludzie zazwyczaj uważają, że to on jest liderem. Ma grupę krwi AB. Ma 176 cm wzrostu i waży ok. 60 kg. Lubi grać w różne gry planszowe i uprawiać sporty. Jego hobby to gotowanie. HongKi zagrał w dramie pt. ‘You are Beautiful’ wraz z Jang GeunSeok’iem, Jung YongHwa i Park ShinHye.

JaeJin (Lee JaeJin) – urodzony 17 grudnia 1991 roku w Korei Południowej. W zespole jest basistom. W niektórych utworach także rapuje (np. ‘I Hope’). Ma 177 cm wzrostu i waży ok. 60 kg. Ma grupę krwi A.

MinHwan (Choi MinHwan) – urodzony 11 listopada 1992 roku w Korei Południowej. W zespole pełni rolę perkusisty. Ma 171 cm wzrostu i waży ok. 55 kg. Ma grupę krwi A. Jego hobby to tworzenie muzyki. W zespole mówią na niego Minari.

SeungHyun (Song SeungHyun) – urodzony 21 sierpnia 1992 roku w Korei Południowej. W zespole pełni funkcję ‘drugiego głosu’, zajmuje się rapem i grą na gitarze. Jest także maknae zespołu. Ma 180 cm wzrostu i grupę krwi 0. Jest modelem. Zastąpił byłego członka zespołu WonBin’a.


Były członek:

WonBin (Oh WonBin) – urodzony 26 marca 1990 roku. W zespole odpowiadał za ‘drugi głos’, rap i grał na gitarze. Ma 180 cm wzrostu i grupę krwi 0. Lubi uprawiać sporty. Podobno odszedł z zespołu przez konflikt z perkusistą lecz nie jest to do końca potwierdzone przez samych zainteresowanych. Niedawno rozpoczął karierę solową … Jego przyjaciele z zespołu bardzo go w tym wspierają.


Aktywność niektórych członków w programach telewizyjnych:

Lee HongKi – Zagrał w dramie „You’re Beautiful”. Bierze udział w programie „100 points out of 100 points” na stacji KBS wraz z JaeKyung (Rainbow), MinHo (SHINee), Simon D (Supreme Team) i aktorką Son Eun Seo oraz Min (Miss A). Niedługo ma zagrać w japońskiej dramie „Muscle Girl!” u boku japońskiej aktorki Yui Ichikawa.

Song SeungHyun – stały członek programu „Idol Maknae Rebellion” wraz z innymi maknae różnych zespołów: DongHo (U-Kiss), JinWoon (2AM), Shorry J (Mighty Mouth), YunHwa (T-Max) i (Mir MBLAQ).
__________________________________
Dla Polish Pri opracowała: pomponik
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 497
Najnowszy Użytkownik: JoshPredo
  Współpraca

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie